KOJENECKÁ KOLIKA? KDEŽE, STAČÍ CHYTRÁ MAMINKA!

Každé třetí miminko se s tím setká, každá třetí maminka musí trpět pohled na svůj řvoucí poklad. Receptů je několik, od těch homeopatických, přes „babiččiny“, až po ten jeden opravdu efektivní. Tříměsíční kolika je boj, rektální rourka je účinná zbraň. Proč? Dozvíte se v článku.

Strašák tříměsíční kolika

Bolest břicha, neutichající pláč, křik doprovázený kroucením a kopáním.To všechno jsou příznaky dětské koliky, postrachu, který dokáže pořádně znepříjemnit první měsíce života kojence i jeho maminky či tatínka. Všechny uvedené příznaky nemusí být samozřejmě okamžitě způsobeny kolikou. K přesnější identifikaci dopomůže Wesselova definice. Ta říká, že za dětskou koliku se dá považovat křik, který trvá déle než 3 hodiny denně a objevuje se minimálně 3 dny v týdnu, přičemž záchvaty křiku a všeho výše popsaného se obvykle objevují pozdě odpoledne a večer v pravidelnou dobu. Neměli byste se nechat zmást ani tím, že děťátko je po celý zbytek dne veselé, spokojené a „normální“, to je u koliky běžné.

Proč právě moje miminko?

Nepanikařte, nejste první ani poslední. Je pochopitelné, že se začnete poohlížet po příčinách, vyhledávat si všemožné informace. Nejčastější příčinou je nevyzrálá trávící soustava děťátka, která způsobuje zvýšenou plynatost v zažívacím traktu. Plyny tlačí na střevní stěnu a tento tlak vyvolává kolikové bolesti bříška. Dalším důvodem nadýmání je, že kojenci zároveň s mlékem nasávají a polykají vzduch. Ten se pak v bříšku hromadí, tlačí a způsobuje bolesti. Neutišitelný pláč celý stav dále jenom zhoršuje, protože děťátko při něm nabírá ještě více už tak přebytečného vzduchu. I když malým uklidněním může být, že potíže přibližně ve třetím měsíci odezní. Kdo by to do té doby vydržel a nezbláznil se, že? Pohled na trpící miminko je nesnesitelný, rozhodnete se proto kolice postavit.

Boj s větrnými mlýny

„Zaručených“ metod na léčbu koliky je několik. Jste odhodláni pro své děťátko udělat cokoliv. Toto odhodlání většinou vede ke kombinování různých přípravků, kapiček, probiotik, masáží, nošení v šátku a podobných opatření, která mají vaše dítko vysvobodit, ale většinou jsou bezvýsledná. Účinek se nedostavuje, vám už dochází trpělivost. Co když ale existuje lepší a efektivnější způsob?

Rektální rourka – jednoduché ale účinné řešení

Lepší způsob tu opravdu je, přímo před vámi. U jednoho miminka pomáhá to, u druhého zase ono. Proč se ale neopřít o něco, co pomůže u každého a nevystavovat tak své děťátko přípravkům, které mu ve většině případů nepomohou? O rektální rource už jste nejspíše slyšeli, ale znáte její skutečné výhody? Kojenecká kolika je nejčastěji způsobena plynatostí, právě tu umí rektální rourka spolehlivě vyřešit. Není důvod se obávat žádných rizik souvisejících z aplikací ani jiných. Je bezpečná pro zažívací systém dítěte. Nehrozí žádná alergické reakce ani jiné vedlejší účinky, protože je vyrobena ze zdravotně nezávadného materiálu.

Aplikování je snadné. Kojence nejprve položíme na záda. Nežli zavedeme trubici, namasírujeme mu bříško. Před samotnou aplikací ještě můžeme pro snadnější zavedení namočit zaoblený konec do dětského olejíčku pro snadnější vsunutí. Nohy děťátka držíme nahoře a zavedeme trubici zaobleným koncem cca 1-2 cm hluboko. Po zavedení čekáme, až nahromaděný plyn dítě vytlačí skrze trubici. Poté ji vyjmeme. Účinek se projeví takřka okamžitě.

Vy si pak budete moci v poklidu užívat první měsíce života svého potomka. V konečném důsledku jdepřeci o jediné – rychlou a efektivní pomoc. Právě to rektální rourka nabízí.